Speca në mustardë(senf)

spot_img

Përbërsit:

  • 2 kg speca te kuqe
  • 1 kg speca te verdhe
  • 700 gr mustarde
  • 400 ml vaj

Për shelliren:

  • 300 ml uje
  • 300 ml uthull
  • 300 ml vaj
  • 2 luge sheqer
  • 1 luge krip

Udhëzimet:

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Specat i pastrojme,prejm ne shirita ose katrorka.

Ne nje ne qesim vajin,uthullen,ujin,kripen sheqerin dhe veme te vlojne.

Specat e pergaditura i qesim ne ene qe vlon dhe leme te marinohen per 6-8 minuta.

Specat i kullojme dhe leme te ftohen mire.

Perzijme mustraden me vajin.

Ne kete perzierje shtojme specat e kulluara,mbushim kavanozet dhe mbyllim hermetikisht.

Kjo lloj turshie ruhet sikurse te gjitha turshite tjera

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles