Përbërësit

  • 4 lugë vaj
  • 1 qepë
  • 1 lugë gjelle miell
  • Gjysmë luge piper i kuq
  • 1 limon
  • 4 vezë
  • Kripë
  • Gjysmë tufe majdanoz

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në vaj të nxehtë skuqin qepën e copëtuar imët deri sa të bëhet e tejdukshme.

Shtohet mielli dhe me përzierje të vazhdueshme skuqet 1 minutë, pastaj shtohet piper i kuq dhe menjëherë hedhim 1 litër ujë të ftohtë.

Pasi çorba të vlojë, në të shtrydhet lëngu i një limoni dhe e lëmë që të ziej rreth 5 minuta në zjarr të ngadalshëm.

Temperatura e zjarrit rritet dhe në çorbë shtohen vezët një nga një, kur të bardhat do të jenë gatuar çorba tërhiqet nga zjarri dhe mbi të derdhim gjysmën e tufës së majdanozit të copëtuar.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.