Speca me laker turshi

spot_img

Përbërësit

3 kg speca

2 kg laker e bardhe

Hapat

Specat I pastrojme dhe u largojme bishtat dhe farat

Lakren e grijme imet dhe kriposim sipas shijes

Vlojme 2 l uje me pak 2 luge krip,1 luge sheqer,50 ml uthulle sallate dhe leme te ftohet

Pasi te ftohet shtojme 1 konzervans,1 mbrojtes vere(vinobran)

Specat I mbushim me laker dhe radhisim neper kavanoze

Pasi mbushim kavanozet me spec ate mbushura me laker shtojme shelliren e ftohet tashme dhe mbyllim mire hermetikisht

Servojme pas 2-3 jave

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles