Përbërësit

  • 2 kunguj të njomë
  • 1 lugë gjelle vaj
  • 1 lugë gjelle miell
  • Gjysmë tufe erëza
  • 1 e verdhë veze
  • 2 lugë salcë kosi
  • Lëng limoni

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kungujt e njomë qërohen, copëtohen në copa të vogla dhe zihen në ujë të kripur për t’u zbutur.

Në yndyrë skuqim miellin, shtohen kungujt e njomë me 1,5 litër ujë dhe shtohen erëzat e grimcuara.

Pasi të vlojë disa minuta e heqim tenxherën nga zjarri, shtojmë të verdhën e vezës, praprakisht të përzier me krem kosi.

Para së të shërbehet supa, duhet t’i hedhet lëng limoni.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.