Simita të vogël

spot_img

Përbërësit

  • 1 vezë
  • ½ gjalpë ose margarinë
  • 1 lugë jogurt
  • 2,5 gota miell
  • 2 lugë uthëll
  • 1 lugë pluhur pjekje
  • 1 të kuqët e vezës
  • Susam
  • Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit derdhni në një enë të thellë dhe përzieni mirë brumin e përfituar.

Merrni nga brumi dhe formoni simita të vogël, i lyeni më të kuqët e vezës dhe susam.

Simitat i vëni në furrë për pjekjë në temperaturë 190 gradë celsius derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles