Përbërësit

  • 400 gr mish i bardhë pule
  • 250 gr kërpudha
  • 1 lulelakër
  • 3 decilitra shtalpë për zierje
  • 40 gr djathë parmezan
  • 3 decilitra supë viçi
  • 5 lugë vaj
  • Erëza
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishi i bardhë i pulës pritet në katrorka, ndërsa lulelakra ndahet në copë.

Në pak vaj kaurdiset mishi i bardhë i pulës, sa të skuqet e pastaj mbi të derdhet supa e viçit dhe vazhdon kaurdisja derisa të shterët gjysma e lëngut.

Shtohen kërpudhat dhe lulelakra, derdhet shtalpa për zierje dhe zihet në temperaturë mesatare derisa të zbuten perimet.

Nga fundi  shtohet djathi parmezan dhe shtohen erëza sipas shijës, salca zihet edhe 2 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.