SeaWorld, Aquatica, Discovery Cove, Busch Gardens dhe Adventure Island rihapen më 11 qershor

spot_img

SeaWorld Entertainment, Inc., një nga kompanitë kryesore të parkut tematik dhe argëtimit në botë, njoftoi sot një rihapje me faza (me kufizime kapaciteti) të SeaWorld Orlando, Aquatica Orlando, Discovery Cove, Busch Gardens Tampa Bay dhe Adventure Island më 11 qershor 2020. .

Rihapja e parqeve do të përfshijë protokolle të përmirësuara të shëndetit dhe sigurisë për pastrimin dhe dezinfektimin, distancimin fizik, kërkesat për mbulimin e fytyrës dhe kontrollin e temperaturës. Një sistem i ri rezervimi në internet do të ndihmojë gjithashtu në menaxhimin e kapacitetit në mënyrë që të ftuarit të mund të shijojnë një përvojë të sigurt dhe argëtuese duke ruajtur distancën fizike. Plani i rihapjes me faza u miratua nga Shteti i Floridës.

“Falënderojmë Guvernatorin DeSantis, kryebashkiakun Castor dhe administratorin e qarkut Merrill për mbështetjen e tyre për turizmin në Florida Qendrore ndërsa përgatitemi për të rihapur parqet tona Tampa për publikun më 11 qershor”, tha. Marc Swanson, CEO i përkohshëm i SeaWorld Entertainment, Inc. “Gjatë dy muajve të fundit, ne kemi punuar me zyrtarë shtetërorë dhe vendorë shëndetësorë, ekspertë mjekësorë dhe epidemiologjikë të palëve të treta dhe drejtues të industrisë tërheqëse për të përmirësuar standardet tona strikte të shëndetit, sigurisë dhe pastërtisë. Ne jemi të përkushtuar ndaj shëndetit dhe sigurisë së mysafirët, punonjësit dhe kafshët në kujdesin tonë dhe do të vazhdojnë të ndjekin udhëzimet nga zyrtarët shëndetësorë ndërsa kushtet evoluojnë.”

“Ne nuk mund të ishim më të emocionuar për të rihapur tre parqet tona në Orlando – SeaWorld, Aquatica dhe Discovery Cove,” tha. Kyle Miller, president i SeaWorld Orlando, Aquatica, Discovery Cove. “Ne e dimë se të ftuarit tanë janë në ankth për t’u kthyer dhe ne po punojmë shumë për të siguruar një mjedis të sigurt në mënyrë që ata të mund të shijojnë shumë përvoja të tjera të paharrueshme me ne, miqtë dhe familjen e tyre.”

“Ne kemi pritur me padurim ditën për të njoftuar rihapjen e Busch Gardens dhe Adventure Island, dhe jemi shumë të lumtur që ajo ditë është këtu,” tha Stewart Clark, president i Busch Gardens Tampa Bay dhe Adventure Island. “Shëndeti dhe siguria e mysafirëve tanë ka qenë gjithmonë prioriteti ynë kryesor dhe ne mezi presim të ofrojmë përvoja të paharrueshme në parqet tona duke adresuar nevojat e rëndësishme të shëndetit dhe sigurisë së mysafirëve tanë gjatë kësaj kohe.”

Për të ndihmuar në menaxhimin e kapacitetit për të ruajtur distancën fizike brenda parqeve, të gjitha parqet do të kërkojnë rezervime paraprake në internet. Vizitorëve do t’u kërkohet të vizitojnë faqet e rezervimeve të faqeve të internetit të parkut, ku do të kërkohen rezervime për të garantuar hyrjen me kërkesën e parashikuar. Rezervimet do të jenë të disponueshme duke filluar nga ora 10:00 ET më 8 qershor 2020. Ju lutemi vizitoni seaworld.com/orlando/reservation, aquatica.com/orlando/reservation, discoverycove.com, buschgardens.com/tampa/reservation dhe adventureisland.com/ rezervim per me shume detaje.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles