Samoa heq të gjitha kufizimet e udhëtimit për COVID-19

spot_img

Samoa

Që nga 22 shtatori 2022, Qeveria e Samoas njoftoi se të gjitha kufizimet e udhëtimit për COVID-19 tani janë hequr.

Të gjithë pasagjerëve dhe ekuipazhit nuk u kërkohet më të paraqesin karta/certifikata vaksinimi ose t’i nënshtrohen testeve para nisjes për COVID-19 përpara se të hipin në avion.

Të gjithë pasagjerët këshillohen fuqimisht të mbajnë maska ​​​​për fytyrën në çdo kohë dhe të vazhdojnë të marrin masa paraprake dhe parandaluese brenda ditëve të para të mbërritjes. Njoftimi sugjeron që nëse ndiheni të sëmurë pasi keni mbërritur së fundmi në Samoa, ju lutemi informoni çdo ofrues të kujdesit shëndetësor.

Të gjithë pasagjerët duhet të plotësojnë me vërtetësi formularin e deklaratës shëndetësore të mbërritjes gjatë fluturimit dhe të japin një numër të vlefshëm telefoni lokal dhe adresë emaili/facebook.

Çdo pasagjer që konstatohet se ka dhënë informacion të rremë, i nënshtrohet gjobës.

Fluturimet për në Samoa aktualisht operojnë direkt nga Auckland me Air Zelanda e ReSydney/Brisbane me QantasNadi (Fixhi) dhe Honolulu (Hawaii) me Fixhi Airways.

Hotelet, vendpushimet dhe apartamentet e Samoas ofroni një sërë shërbimesh dhe komoditetesh, nga ushqimi i plotë i ushqimit deri te luksi me pesë yje, nga një tarifë e thjeshtë, buxhetore me lehtësira të përbashkëta deri te një dhomë e rehatshme e përshtatshme për aeroportin.

Disa ofrues akomodimi specializohen në surfing, zhytje ose peshkim, ndërsa të tjerët janë perfektë për përkëdheljen, përvojën luksoze të ishullit tropikal.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles