Sallatë me spinaq

spot_img

[ad_1]

Përbërësit

  • 1 kg spinaq
  • 1 gotë çaji vaj vegjetla
  • 2 lugë miell
  • 1 tas jogurt
  • 2 copa hudhër
  • 1 lugë majonez

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Spinaqin e pastroni mirë, pastaj e fërgoni në tenxhere.

İa shtoni 2 lugë miell dhe e përzieni vazhdimishtë, ia shtoni kripën.

Pas fërgimit të nevojshëm e ulni pak temperaturën dhe ia shtoni jogurtin, hudhrën, majonezin.

Sallatën e përgatitur e derdhni në enën për shërbim dhe përmbi ia vendosni specat e fërguar.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

[ad_2]

Source link

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles