Sallatё me makarona

spot_img


Pёrbёrёsit

250 gr makarona

100 gr pёrshutё

3 tranguj turshi

1 kokёr qepё

Kripё

Piper

Vaj vegjetal

majdanoz

Hapat

Makaronat e imta zihen nё ujё tё kriposur duke i hedhur fijet nё mёnyrё graduale

Makaronat kullohen nga uji i nxehtё dhe pastrohen nё ujё tё ftohtё, pastaj kriposen, pipersosen dhe erёzohen

Kokrrёn e mollёs jeshile, pёrshutёn, trangujt turshi dhe qepёn i presim nё kubёza tё vogla dhe i kriposim, piperosim dhe erёzojmё me fije majdanozi

Po kёshtu, mё pas, pёrshutёn,  trangujt turshi dhe qepёn i presim nё kubёza tё vogёl, i kriposim e pipersom dhe erёzojmё me majdanoz

Kjo sallatё e makaronave nё fund njomet me vaj dhe uthull

Ju bёftё mirё!Source link

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles