Sallatё Çezariane

spot_img


Pёrbёrёsit

  • 1 kokё marule
  • 4 lugё vaj vegjetal
  • 2 lugё lёng limoni
  • Kripё
  • Piper
  • 2 vezё tё ziera
  • 30 gr parmixhan
  • 3 copa buke
  • 1 thelb hudhёr

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Marulet lahen, priten nё copa dhe vendosen nё njё enё pёr sallatё/

Pastaj shtoni vajin, lёngun e njё limoni, kripё dhe piper.

Vezёt qёrohen, priten nё katёr pjesё dhe shtohen nё sallatё, spёrkatet me parmixhan dhe pёrzihet lehtё.

Shtohen kubet e bukёs sё skuqur, pёr kubet e bukёs sё skuqur.

Hiqet korja dhe pjesa e mesme pritet nё copa tё vogla, nё njё tavё hidhet vaji vegjetal, shtohet hudhra e copёtuar dhe skuqet.

Shtohen kubet e bukёs dhe skuqen pёr tu bёrё pak mё tё forta, vihen nё njё copё letre tё butё qё tё thithet yndyra dhe shtohen nё sallatё.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.Source link

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles