Pogaçe me djathë

spot_img

Përbërësit

  • 80 gr gjalpë
  • 100 ml ujë
  • 140 gr miell
  • 3 vezë
  • Gjysmë luge çaji kripë
  • Pak arrë muskati
  • Mbushja
  • Djathë krem
  • Suxhuk
  • Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Marrim një tenxhere ku shtojmë ujin dhe gjalpin, i lëmë të vlojë.

Pak para vlimit shtojmë arrën e muskatit, miellin dhe kripën duke i përzier vazhdimisht për rreth 3-4 minuta.

Brumin e fituar e lëmë të ftohet tërësishtë, më pas ia shtojmë vezët një nga një, duke i tundur me mikser.

Në fund me anë të lugë ose të thesit të kuzhinës i vendosim në tepsi të rrumbullakët.

Pogaçet i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius, pas pjekjës i ftohim pak dhe i presim në mes, i lyejmë me krem djathë dhe ia vendosim disa feta suxhuk dhe kopër.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles