Perbersit:

½ laker e kuqe(ajo qe eshte shume e kuqe)

3 luge majoneze

5 luge kos I trashe ose ajke e tharte(shmant)

1 thelp hudher

3 luge vaj

Krip

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Udhezimet:

Lakren e grijme ne rende te imet.dhe qesim ne vajin e nxehte,fergojme per 4-5 minuta derisa lakra te zbutet.

Lakren e zhvendosim ne nje ene tjeter te ftohet.

Perzijme kosin majonezen,thelpin e hudhres te grire imet,kriposim dhe kete perzierje e shtojme tek lakra e ftohur tashme.

Servojme sipas deshires ushimeven kryesore en pjate,me shije dhe ngjyre te bukur.

——

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak