Përbërësit

  • 1 gotë kos i trash
  • Gjysëm gotë kremë schmand
  • 1 grushtë magdanoz
  • 4 thelbinjë hudhër
  • Krip
  • Piper te zi

Hapat

  1. Rrahim jogurtin me vajin dhe kremin, shtojmë magdanozin dhe hudhrat e coptuara imët, krypë dhe piper sipas shijes
  2. Masën e përziejmë mirë dhe e vendosim në enën për servim