Ruajtja e avokados në ujë: FDA paralajmëron kundër kësaj tendence të rrezikshme

Të gjithëve u pëlqen një hak i mirë i kuzhinës. Por avokado që qëndrojnë të freskët për një muaj? Nëse tingëllon shumë mirë për të qenë e vërtetë, ndoshta është.

FDA po flet kundër një tendence virale të TikTok dhe Facebook që tregon përdoruesit që ruajnë avokado të plota ose të prera në ujë për t’i mbajtur ato të freskëta për më gjatë.

Në një video, Përdoruesi i TikTok @sidneyraz ruajti gjysmë avokado në një enë me ujë gjatë natës, duke e nxjerrë të nesërmen për të parë se ishte ende e pjekur dhe e gjelbër. Një përdorues tjetër, @shamamamahealing, ruajti një avokado të paprerë në një kavanoz me ujë në frigorifer, duke zbuluar fruta krejtësisht të lëmuara, jeshile nga brenda pas një njomjeje dyjavore. Videoja e saj u bë shpejt virale, duke grumbulluar më shumë se gjashtë milionë shikime para se ta hiqte. Newsweek raportuar.

Në sipërfaqe, shkenca duket e besueshme. Avokadot fillojnë të marrin ngjyrë kafe kur ekspozohen ndaj oksigjenit, në një proces të quajtur oksidim, thotë Matt Regusci, drejtor i rritjes në ASI Food Safety, një firmë konsulence në St. Anne, Misuri, e specializuar në inspektimet dhe certifikimin e sigurisë ushqimore. “E njëjta gjë ndodh me mollët dhe patatet,” shpjegon ai. “Nuk ka asgjë të keqe me skuqjen për sa i përket rrezikut për shëndetin, thjesht nuk duket mirë.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles