Rrjeti i kutisë së drekës

spot_img

Rrjeti i kutisë së drekës

Mbushësit e kutisë së drekës të kënaqshme dhe ushqyese që kërkojnë minuta për t’u bërë

Përbërësit

 • guacamole pule mbështjell
 • makarona shumë të lehta sallatë
 • mini proshutë rrotulla
 • djathë dreka e parmendës
 • patate e embel & supë me qiqra (të gjithë përbërësit e recetës më poshtë)

Metoda

 • HAPI 1

  Mbështjellës guacamole me pulë Merrni 1 mbështjellës tortilla dhe shpërndani 2 lugë gjelle guacamole të blerë në dyqan në mes. Shtroni sipër ½ gjoks pule të grirë dhe ½ piper të kuq të prerë në feta. Spërkateni me 30 gr çedar të grirë dhe mbështilleni fort. Mbështilleni me pergamenë për pjekje dhe lidheni me fije, ose rrotullojeni fort në film ushqimor (shërbime 1).

 • HAPI 2

  Sallatë shumë e lehtë me makarona Gatuani 85 g forma makaronash, duke shtuar 3 lugë bizele të ngrira dhe misër të ngrirë për minutën e fundit. Kullohet; shpëlajeni në ujë të ftohtë. Përzieni 1 lugë gjelle çdo kos natyral dhe salcë balsamike të blerë në dyqan, me 1 lugë majonezë. Hidhni mbi makaronat, më pas përzieni 1 lugë gjelle borzilok të grirë dhe 3 domate qershi të përgjysmuara (servis 1).

 • HAPI 3

  Mini rrotulla proshutë Përzieni 1 lugë majonezë me 1 lugë çdo mustardë integrale dhe mjaltë. Ndani 2 role të vogla integrale në gjysmë dhe lyeni secilën anë me përzierjen e majonezës. Mbushni secilën role me 2-3 feta kastravec, 1 gjethe Baby Gem dhe 1 fetë proshutë (1 shërbim).

 • HAPI 4

  Kutia e drekës së Plugmanit Prisni një copë çedar dhe 1 mollë në copa (shtrydhni pak lëng limoni për të mos marrë ngjyrë kafe). Vendosni 2 gjethe Baby Gem në një enë, më pas hidhni 2 lugë gjelle në njërën gjethe dhe përdorni gjethen tjetër për të mbajtur një sallatë të bërë me 1 karotë të vogël të grirë, 3 domate qershi dhe 1 lugë kreshtë. Shërbejeni me një përzgjedhje krikerash, nëse dëshironi (shërbime 1).

 • HAPI 5

  Supë me patate të ëmbël dhe qiqra Ngrohni 1 lugë gjelle vaj ulliri në një tigan; zbutni 1 qepë të grirë hollë për 3 minuta. Shtoni 2 thelpinj hudhre të prera në feta, gatuajeni edhe për 3 minuta. Shtoni 1 lugë çdo qimnon të bluar dhe koriandër të bluar, gatuajeni për 1 min. Shtoni 1 patate të ëmbël, të prerë në kubikë 1 cm. Skuqini për 2 minuta, më pas hidhni mbi 600 ml lëng të nxehtë perimesh. Ziejini për 10 minuta derisa patatja të zbutet. Shtoni 220 gr qiqra të kulluara në kanaçe. Ngrohni para se të përzieni derisa të jetë e qetë. Përzieni 1 lugë krem ​​kosi dhe 50 ml qumësht. Hidheni në një termos kur të jetë i nxehtë (shërbime 2).

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles