Rolè patlixhanesh

spot_img

Perbersit:

-2 patrixhane te medhaja
-100 g proshut e prere ne feta
-200 g djath
-salc domate
-3 luge djath kaçkavall te grire

Proçedimi

Pastroni mire patrixhanet dhe i prisni ne feta te holla 5 mm (nga gjatesia).
Nxehni nje tigan qe nuk ngjit dhe skuqni patrixhanet deri sa te zbuten ose deri sa te marin pak ngjyre.Pasi te keni mbaruar se skuquri te gjitha patrixhanet, siper çdo fete hidhni 1-2 luge salc domate, shtroni nje fete proshute dhe nje fete djathe.

I rrotulloni (ne forme rolèje) dhe fiksojini me nje kruajtese dhembesh.
Merni nje tepsi te vogel dhe lyjeni me salcen e domates, me pas sistemoni te gjitha rolèt ne tepsi, shtoni akoma nje luge salc siper çdo rolèje dhe me pas sperkateni me djath kaçkavall (ose parmixhan) te grire.

iqini ne furre te nxehur 200°C per 15-20 minuta.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles