Gurabie me portokalle

spot_img

gurabie1 gote me vaj ulliri
1 gote me leng portokali
gjysem gote me sheqer
lekuren e nje portokalli
lekuren e nje limoni
qumesht
1 luge gjelle me baking powder
1 luge jo plote me sode

PERGATITJA
Rrahim vajin me sheqerin sa te shkrij sheqeri.

Shtojme lengun e portokallit dhe gjithe te tjerat me radhe. Ne fund miellin sa te behet brumi elastik qe te mund te bejme forma te ndryshme.

I pjekim ne 200 grade sa te marin ngjyre.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles