Role bananesh

spot_img

rolePërbërësit:
•4 filxhan qumesht
•4 filxhan sheqer
•100 gr cokollat
•500 gr plazma (biskota)te bluara
•100 gr kokos
•10 krem banane
•250 gr gjalp

Pergatitja:

Ne nje tenxhere ne zjarr hedhim qumeshtin, sheqerin, gjalpin, cokollaten dhe i perziejme deri sa te shkrihen te gjitha dhe me pas fusim plazmat e bluara dhe i leme per pak minuta, e heqim tenxheren nga zjari.Ne tavolin vendosim leter dhe shtrojme kokos mbi te, me pas i hedhim siper pregaditjen dhe perseri kokos. rendisim krem bananen ne forme roleje. E vendosim ne frigorifer deri sa te ngrije.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles