Recetë me mish viçi të pjekur në tenxhere

spot_img

Para së gjithash, do t’ju duhet një gjoks viçi i grirë. Nëse jeni duke shkuar në dyqan ushqimor gjatë muajit mars, nuk do ta keni problem të gjeni një të tillë; ka të ngjarë që ato të jenë në shitje dhe vështirë të humbasësh. Përndryshe, mund të jetë më e vështirë për t’u gjetur në varësi të dyqanit tuaj. Shihni pranë gjoksit të rregullt të viçit për tufëza të mëdha, të etiketuara, të paketuara me shëllirë dhe një pako erëza. Shumica e mishit të grirë nga dyqanet ushqimore do të vijnë me një paketë erëzash, por as të bësh tuajin nuk është e vështirë. Për fetat e mishit të grirë (prezantimi tipik për mish viçi me misër dhe lakër) ju do të dëshironi një prerje të sheshtë të ligët. Për mish të butë më të përshtatshëm për sanduiçe, përdorni një prerje me pikë.

Nga atje, do t’ju duhen vetëm disa gjethe dafine, patate të vogla ari ose të kuqe (ose punë), disa karota të mëdha, lakër jeshile dhe një kanaçe e gjatë PBR. Ju mund të përdorni çdo lager ose të kaloni në një aromë të fortë për shije më të pasur ose madje të përdorni një ale irlandeze me temë të përshtatshme. E preferuara e McGlinn është një PBR e thjeshtë, një birrë veçanërisht e gazuar që do ta zbusë viçin deri në butësi ekstreme.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles