Receta shtëpiake për kafe Latte

spot_img

Për të bërë këtë recetë, ne kemi vetëm disa gjëra për të zgjedhur. Për të filluar, do të na duhet pak kafe e pjekur ekspres, e grirë e imët deri në mesatare. “Mund ta ndërroni ekspresin me çdo kafe të pjekur të errët nëse preferoni, dhe prapë do të përfundoni me një kafe të shijshme latte”, ndan Hahn. Pastaj do të na duhet pak ujë të nxehtë, qumësht dhe ekstrakt vanilje. Hahn vazhdon duke thënë: “Nëse doni të përdorni një qumësht pa qumësht, qumështi i tërshërës dhe qumështi i sojës do të jenë opsionet më të mira, sepse ato shkumëzojnë mirë”. Ju mund të dëshironi të rrëmbeni edhe pak kanellë, sepse ajo shton një prekje të këndshme të spërkatur lehtë në majë të latte-së tuaj, dhe nëse ndiheni tepër të zbukuruar, mund të shtoni krem ​​pana.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles