Receta për kofshët e pulës me kerri kokosi me gatim të ngadaltë

spot_img

Së pari, mblidhni të gjithë përbërësit. Zgjidhni kofshët e pulës pa kocka dhe lëkurë, por mos u shqetësoni nëse pesha është më shumë se 2 kilogramë. Ju gjithashtu do të keni nevojë për paste kari të kuqe Thai, vaj vegjetal, qepë të verdhë, hudhër, xhenxhefil, qumësht kokosi me yndyrë të plotë, lëng pule, sheqer kaf ose sheqer kokosi, salcë peshku, spinaq të grirë të ngrirë, cilantro, qepë jeshile dhe gëlqere. “Mos kini frikë të përdorni salcën e peshkut,” thotë Murray, “Kjo nuk do ta bëjë karin të shijojë peshkun, por shton më shumë thellësi shije dhe shije të pasur umami”. Mundësisht mund ta shërbeni këtë me oriz të gatuar.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles