Receta mesdhetare e patëllxhanëve të mbushura në furrë

spot_img

Për të bërë këtë recetë, do të na duhen mjaft artikuj nga departamenti i prodhimit. Merrni 2 patëllxhanë mesatare, një qepë të kuqe, hudhër, majdanoz italian, një limon, domate rrushi dhe borzilok të freskët. Pastaj nga seksionet e produkteve të thata, do të na duhen vaj ulliri, quinoa, domate të thara në diell, tahini, ullinj kalamata, speca të kuq të pjekur dhe kaperi.

Për erëza, ne do të përdorim kripë, rigon dhe za’atar. Hahn thotë: “Aromat e za’atarit janë të mrekullueshme në këtë recetë, por nëse keni vështirësi ta gjeni, shtoni një lugë çaji trumzë dhe një lugë çaji borzilok.” Ose, sigurisht, mund ta bëni vetë përzierje za’atar.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles