Receta e ngarkuar Lox Bagel

spot_img

Përveç lox (ose salmon të tymosur) dhe bagels, do t’ju duhen të gjitha mbushjet e lartpërmendura. Për të bërë turshitë, do të përdorni tranguj, ujë, uthull të bardhë të distiluar, sheqer, kripë, fara mustardë, kokrra piper dhe kopër të freskët. Për kremin e djathit, do t’ju duhet krem ​​djathi, krem ​​fraiche, lëng limoni dhe pak shëllirë nga një kavanoz me kaperi. Do t’ju duhet gjithashtu një qepë e kuqe për sanduiçet me bagel, dhe mund të dëshironi pak kopër shtesë dhe disa kaperi për t’i shtuar garniturave, megjithëse këto dy shtesat e fundit janë opsionale.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles