Receta me pulë me hudhër Lo Mein

spot_img

Këtu është vërtet e rëndësishme të kesh gjithçka gati, sepse çdo hap zgjat vetëm disa minuta. Mbajeni vajin tuaj neutral në dispozicion për ta shtuar sa herë që wok-u duket pak i thatë, më pas filloni me aromatikët. Skuqini derisa të marrin aromë, më pas shtoni perimet. Zbutni perimet, më pas hidhni petët dhe salcën. Hidhni petët butësisht që të lyhen me salcë, duke i rrotulluar derisa salca të fillojë të ndajë petët në fije me shkëlqim. Hidheni përsëri pulën dhe ngroheni, duke vazhduar ta hidhni.

Për t’i shërbyer, ndajini petët në tasa, duke grumbulluar perime shtesë sipër nëse nuk i kanë përfshirë tashmë. Pritini pjesën e gjelbër të qepës dhe spërkatni sipër petëve. Ju gjithashtu mund të shtoni farat e susamit, cilantro, djegës të freskët ose salcë të nxehtë.

Mbani mbetjet në enë hermetike në frigorifer deri në një javë, duke përdorur mikrovalën për t’u ringrohur. Lo mein bën një përgatitje të shkëlqyeshme të vaktit pasi petët ringrohen lehtësisht dhe e mbajnë mirë shijen e tyre. Provoni këto petë me hudhër për një drekë ose darkë të lehtë dhe shërbejini së bashku ngjitëse poçeshsallatë me vezë dhe alga deti për një shije të marrjes në shtëpi.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles