Top 5 kazinotë më të mëdha në MB

spot_img

Vizita e kazinove ka qenë prej kohësh një argëtim popullor në MB, ku ato bëjnë një natë të mirë.

COVID-19 bëri që kazinotë të mbyllnin dyert së bashku me shumë biznese të tjera, duke çuar në një bum të përdorimit të kazinove në internet.

Të luash në kazinotë në internet mund të jetë argëtuese – shikoni BettingGuide.com për të provuar më të mirën – por nuk ka asgjë si të vizitoni një kazino me tulla dhe llaç me miqtë ose anëtarët e familjes.

Këtu janë kazinotë më të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar që të gjitha ia vlen t’i vizitoni.

1. Kazino Hipodrom, Londër

Londra ka shumë kazino për të zgjedhur. Hipodromi është më i madhi – dhe ndoshta më i miri. Të Kazino Hipodrom mund të gjendet në cepin e Cranbourn Street dhe Charing Cross Road në Westminster, kështu që është pikërisht në zemër të kryeqytetit dhe ndodhet në një ndërtesë historike.

Në kazino, e cila u hap në korrik 2012 nga kryetari i atëhershëm i Londrës, Boris Johnson, çmime të ndryshme kanë shkuar në rrugën e saj, duke përfshirë kazinonë më të mirë tokësore në Totally Gaming Awards disa vite më parë, duke njohur se çfarë vendi i mrekullueshëm është për të. luaj lojra kazino.

Kazino Hippodrome është e hapur 24/7, kështu që mysafirët mund ta vizitojnë në çdo kohë të ditës ose natës. Miliona njerëz shkojnë në kazino çdo vit. Ajo pret shfaqje të drejtpërdrejta dhe legjendën e West End Heliot Steak House, e cila konsiderohet gjerësisht si një nga vendet më të mira për të ngrënë në Londër.

Ka pesë kate të plota të lojërave në Kazino Hippodrome, e cila ka kuvertën më të madhe të pokerit në Londër, si dhe tavolinën e vetme me zare në zemër të kryeqytetit. Slotet më të fundit në botë mund të gjenden gjithashtu në Hipodrom, i cili ka mbi 100 makina, kështu që ka shumë zgjedhje këtu.

2. Genting Casino – Birmingham

Genting është një nga markat më të famshme të kazinove në vend, kështu që nuk është çudi të shohësh që kompania drejton një nga pesë kazinotë më të mëdha në MB, të cilat mund të gjenden në Birmingham.

E vendosur në Resorts World Birmingham, kazinoja është e hapur nga ora 12:00 deri në 5:00 të mëngjesit nga e hëna deri të enjten (tavolina drejtpërdrejt nga ora 14:00), si dhe nga ora 12:00 e Premte deri në 5 të mëngjesit të së hënës në mëngjes. Ka mbi 100 slot machines për t’i provuar në kazino, me jackpote të mëdha progresive për t’u rrëmbyer për t’u siguruar që një rrotullim i rrotullave do të jetë gjithmonë emocionues në Genting Casino.

Sports Bar në Resorts World Casino është një vend i mrekullueshëm për të parë lojën e madhe të ditës, duke marrë pak kohë edhe nga katet e lojërave. Ka rreth 18 ekrane me definicion të lartë për të parë aksionin drejtpërdrejt, me të ftuarit në gjendje të shijojnë një pije në një sërë kabinash private të stilit të lartë.

3. Aspers Casino – Stratford

Stratford ka qenë shtëpia e një zhvillimi të madh vitet e fundit, me hapjen e kazinosë masive Aspers në Westfield, një nga ndryshimet e shumta që janë parë në këtë pjesë të Londrës.

Duke pretenduar të jetë kazinoja më e mirë në kryeqytet, Aspers Casino krenohet me rreth 65,000 metra katrorë lojërash dhe është e disponueshme gjatë gjithë kohës, duke mbyllur dyert e saj vetëm në ditën e Krishtlindjes. Aspers Casino pret një sërë turnesh të shkëlqyera pokeri për ata që duan të testojnë aftësitë e tyre në tavolinë, ndërkohë që ka shumë tavolina blackjack dhe rrota rulete edhe këtu.

Tanzibar në Aspers Casino është një nga vendet më të mira në Londër për të parë sport live. Shiriti ka një ndjesi premium dhe ka një ekran të madh 4k në të cilin mund të shikoni të gjitha veprimet më të fundit të drejtpërdrejta. Hyrja në Aspers Westfield Stratford City është falas dhe nuk ka nevojë të bëheni anëtarë as këtu.

4. Kazino Grosvenor – Liverpool

Liverpool është një nga netët më të mira në MB, me Grosvenor Casino një vend i mrekullueshëm për të përfunduar mbrëmjen me një lojë poker ose disa duar në tryezën e blackjack.

I njohur gjithashtu në vend si Kazino Leo, kjo faqe e kazinosë Grosvenor është e shpërndarë në dy kate masive të lojërave dhe është e hapur 24 orë. Lojëra live ofrohet e diel-e enjte nga ora 13:00-06:00, ndërsa në fundjavë orari zgjat pak, duke filluar nga ora 13:00-07:00.

Slotet kanë madhësi aksionesh që fillojnë nga vetëm 10 p këtu, kështu që nuk ka nevojë të keni një rul të lartë për të shijuar një vizitë në kazinonë Grosvenor në Liverpool, e cila mund të gjendet në zonën e gjallë të porteve të qytetit. Pamje mahnitëse të lumit mund të shijohen nga dy baret e koktejve të kazinosë, ndërsa në vend ka edhe një restorant për çdo lojtar të kazinosë që e ndjen veten të mërzitur gjatë një vizite këtu.

5. Empire Casino – Londër

Kthehu në Londër tani, ku Empire Casino përfundon listën tonë të kazinove më të mëdha në MB. Kjo faqe përmban rreth 55,000 metra katror lojëra mbi dy kate, kështu që është vërtet e madhe.

Një tjetër kazino që do të jetë e hapur gjatë gjithë kohës, vizitorët në kazinonë Empire kanë zgjedhjen e shumë lojërave të ndryshme të kazinosë duke përfshirë të gjitha klasikët e vjetër si poker, blackjack dhe ruletë. Hyrja në kazino është falas, por ata që planifikojnë të vizitojnë rregullisht duhet patjetër të gjejnë kohë për t’u regjistruar për një kartë Met, e cila u jep përdoruesve pikë që mund t’i shpenzojnë për ushqim, pije dhe ushqime të mira.

Ashtu si shumë prej kazinove më të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar, Empire Casino është shtëpia e një bari sportiv më të mirë – Kings Sports Bar – ku lojtarët mund të futen në ushqime të shijshme si pica dhe hamburgera ndërsa shijojnë një birrë të ftohtë dhe shikojnë një lojë të madhe futbolli ose boks të mirë. luftoni – tregohen shumica e ngjarjeve kryesore.

Sportet e drejtpërdrejta shfaqen gjithashtu në dhomën e pokerit me hyrje të lirë në Kazino Empire, ku lojtarët kanë mundësinë të blejnë nga 50 £ në lojërat tona me para dhe nga 58 £ në turnetë më të mirë gjithashtu.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles