Receta e pulës së skuqur me fërgesë në ajër

Ju mund të gjeni disa nga përbërësit për këtë recetë në rreshtin e erëzave. Sigurohuni që të kapni paprika, të bluar piper i zi, kripë, hudhër pluhur, pluhur qepë, piper kajen, rigon të thatë dhe miell për të gjitha përdorimet. Ju gjithashtu do të keni nevojë për niseshte misri, dhallëkofshët e pulës pa lëkurë pa kocka dhe sprej gatimi.

“Mund të përdorni llak gatimi të konservuar, ose të përdorni një vaj të rimbushshëm sipas zgjedhjes suaj të mbushur me vaj ulliri, vaj vegjetal ose vaj avokadoje”, vëren Dillard. Pasi t’i keni ato artikuj, mund ta bëni këtë pulë të skuqur me ajër.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,757FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles