Home RECETAT E GJYSHES Receta e lehtë e sallamit të gjelit për mëngjes

Receta e lehtë e sallamit të gjelit për mëngjes

0

Suxhuku i gjelit të detit është po aq i gjithanshëm sa mishi i derrit dhe mund të përdoret përtej mëngjesit. Nëse dëshironi të filloni ditën tuaj me sallam gjeldeti, provoni t’i kombinoni me vezë të thjeshta dhe bukë të thekur ose t’i përdorni në sanduiçe me vezë dhe zarzavate. Mund t’i vendosni në kifle angleze, ciabatta ose bagels dhe sipër i hidhni djathë për një sanduiç super të thjeshtë, ose vishni me aioli chipotle.

Për drekë, shtoni sallamin e gjelit të detit në një sallatë ose simite burger me lakër. Mund ta gatuani edhe të thërrmuar dhe ta vendosni gjelin e detit në burrito ose në një tigan.

Ju mund ta ruani edhe sallamin e gatuar të gjelit duke e vendosur në frigorifer deri në një javë ose në frigorifer deri në 3 muaj. Për ta ringrohur, vendoseni sallamin në mikrovalë dhe ngroheni për rreth 2 minuta. Lehtë, apo jo? Nuk ka më anashkalim të mëngjesit!

Exit mobile version