Receta e Kugelit të Patates së Pashkës

spot_img

Për të bërë këtë recetë, do të na duhen disa artikuj nga departamenti i prodhimit. Merrni disa patate të skuqura, qepë të verdha, majdanoz italian dhe qiqra. “Më pëlqen të përdor majdanozin italian për këtë recetë në vend të tipit kaçurrelë, sepse është më pak i hidhur dhe përzihet më mirë në këtë pjatë”, thotë Hahn. Do të na duhen gjithashtu pak kripë, granula hudhër (ose pluhur) piper, niseshte patate, vezë dhe vaj avokadoje. “Niseshti i patates përdoret zakonisht në këtë pjatë si trashës, por niseshteja e misrit mund të zëvendësohet nëse është e nevojshme”, vëren Hahn.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles