Përbërësit

3 domate

1 lugë të gjellës salcë

2 lugë të gjellës miell

Gjysme gotë të çajit qumësht

1 lugë të gjellës gjalpë

2 lugë të gjellës vaj vegjetal

Kripë, biber i zi

Ujë
Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Domatet preni në copa të vogla, në një tenxhere e shkrini gjalpin dhe vaj vegjetal.

Pastaj ia shtoni miellin dhe e pjekëni derisa fillon ti ndroj ngjyra, ia shtoni salcën, qumështin, domatet e prera, kripën, biber e zi dhe ujin.

E përzieni në temperaturë mesatare rreth 5 minuta qorbën dhe e ndani në pjata të vogla për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak