Pёrbёrёsit

  • 3 kungullesha
  • 1 qepё
  • Gjysmё tube majdanoz ose koper
  • 1 vezё
  • 4 lugё miell
  • 1 pluhur pjekje
  • Gjysme gote kackavall

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Pёrbёrёsit preni nё copa tё vogla, ia shtoni vezen, pluhur pjekjёn, kackavallin.

Ujin e liruar e derdhni dhe formoni qoftet nga kungulleshat.

I vёni nё tigan pёr fёrgim nё tё dy anёt.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.