Përbërësit

  • 100 gr qepë
  • Vaj
  • 400 gr mish të grirë
  • 1 lugë pastë domatesh
  • 1 vezë
  • Gjysmë tufe majdanoz
  • Gjysme tufe erëza
  • Kripë
  • Piper
  • Thërrime buke

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepët pastrohen, grimcohen imët dhe skuqen në vaj, tërhiqen nga zjarri, shtohet mishi, pureja e domateve, veza, majdanozi i copëtuar dhe erëzat.

Shtohet kripë, spërkatet me piper dhe përzierja e fituar punohet me dorë.

Nëse është e nevojshme, shtohet edhe pak miell, me dorë bëni topa, secilën rrokulliseni në thërrime buke dhe skuqni në vaj shumë të nxehtë.

Çdo qofte që nxirret nga vaji, vihet në letër kuzhin që të kullohet ynydyra e tepërt, shërbehet me sallatë nga patatet e pjekura.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.