Përbërësit

  • 200 gr djathë
  • 80 gr thërrime buke
  • 30 gr djathë parmixhan
  • 2 vezë
  • Kripë
  • Biber
  • Vaj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Djathi shtrydhet me pirun ose me nerende dhe shtohen gjysmat e thërrimeve të bukës.

Pastaj kësaj përzierje i shtoni parmixhan dhe një vezë, shtoni kripë dhe pluhuroseni me biber të zi.

Nga përzierja e fituar bëhen qoftet, zhytën në vezë të rrahura, pastaj në thërrime  buke dhe skuqen në vaj të nxehtë për 3-4 minuta në të dy anët.

Radhiten në letër të butë që t’u hiqet yndyra dhe më pas shërbehen.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.