Pite me salsiçe

spot_img

Pёrbёrёsit

  • 250 gr petё pёr pite
  • 5 vezё
  • 400 gr djathё
  • Kripё
  • 5 copё salsice
  • 2 decilitra krem kosi
  • Rigon
  • Vaj

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Njё pjesё e voglё e brumit tё shkrirё lihet pёr tё dekoruar dhe pjesa tjetёr ndahet nё dy pjesё tё barabarta dhe nё njё bazё tё spёrkatur me miell happen koren nё madhёsi tё tepsisё.

Tepsia pёr pjekje lyhet ose mbulohet me letёr pёr pjekej dhe mbi tё njё pjesё e brumit.

Rrihne 2 vezё dhe 1 e bardhё veze dhe pёrzihen me djathё tё grimcuar.

Shtohet kripё pёr shije vihet nё tepsi pёr pjekje, mbi kёtё vihen salsicet e qёruara, tё prera nё rrota dhe mbi ta kremin e pёrzier me 2 vezё dhe me rigon.

Mbulohet me gjysmёn tjetёr tё brumit, zbukurohet me shirita nga brumi pёr dekorim dhe mbulohet me tё verdhё veze.

Nё disa vende brumi shpohet me njё pirun dhe piqet nё furrё tё nxehtё nё temperaturё 200 gradё celsius pёr 35 minuta derisa tё skuqet.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles