Pite me lakra

spot_img

Pёrbёrёsit

  • 1,5 kg lakёr
  • 8 lugё arra tё grimcuara
  • 1 filxhan vaj
  • Pak vaj pёr petё
  • 1 lugё caji piper i kuq
  • Piper i zi
  • Kripё
  • Majdanoz
  • 500 gr petё pёr pite
  • 1,5 decilitra ujё mineral

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mёnyra e pёrgatitjёs, lakra e prerё imёt kaurdiset me pak ujё pёr tu zbutur.

Kullohet, shtohen arrat, vaji, piper i kuq, piper i zi, kripa dhe majdanozi i copёtuar.

Tepsia lyhet me vaj, vihen 2 petё spёrkaten me vaj dhe mbi ta vihet njё pjesё e mbushjёs.

Pёrmbi mbushje, vihen 2 shtresa tё spёrkatura me vaj dhe me ujё mineral, pastaj pёrsёri mbushje, petё dhe kёshtu derisa tё mbarohet materiali.

Pёrfundon me njё petё, spёrkaten me vaj dhe ujё mineral dhe piqen nё furrё tё nxehtё nё temperaturё 200 gradё celsius pёr rreth 40 minuta derisa tё skuqen..

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles