Pite me fruta

Pёrbёrёsit

  • 250 gr fruta tё pёrzier
  • 4 lugё sheqer
  • 2,5 decilitra ujё
  • 3 lugё nisheste
  • 1 pako petё
  • 1 qese krem pluhur

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Frutat e pёrziera me ujё, sheqer vihen tё kaurdisen nё temperaturё moderuar pёr rreth 45 minuta.

Niseshtja pёrzihet me pak ujё dhe shtohet nё fund kaurdisjёs sё frutave.

Nё sipёrfaqёn e spёrkatur me miell, hapet brumi dhe vihet nё kallёpin e lyer nё mёnyrё qё tё mbulojё skajet.

Mbulohet me letёr pjekje dhe piqet nё furrё nё temperaturё 200 gradё celsius pёr 15 minuta.

Nё brumin e pjekur vihen frutat e ftohura, zbukurohet me krem i cili bёhet mё ujё sipas instruksioneve nё qese.

Ju bёftё mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,699FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles