Pite me fasule të gjelbër

spot_img

Përbërësit

  • 500 gr brumë i ngrirë
  • 5 kokra qepë të kuqe
  • 1 pjesë gjalpë
  • 250 gr fasule jeshile
  • Kripë
  • Piper
  • Erëza
  • 200 gr djathë
  • 1 vezë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Shkrini brumin e ngrirë në temperaturë dhome dhe gjysmë formën t’hollojeni me petë sa madhësia e tepsisë në mënyrë që të arrijë skajet, dhe gjysmën tjetër t’hollojeni dhe e lini anash.

Qepa e copëtuar imët skuqet me gjalpë, shtohet dhe fasule e gjelbër e zier dhe e kulluar mirë, shtohet kripë, erëza, piper i kuq, shtohet përzierja dhe kjo masë vendoset në tepsi mbi brumin e ngrirë.

Përmbi mbushjën vihet djathi në mënyrë që të mbulojë tërë tepsinë dhe mbi djathin vihen shirita të prerë të pjesës tjetër të brumit të ngrirë.

E gjitha kjo mbulohet me vezë të rrahura dhe piqet 35 minuta në furrë në temperaturë 200 gradë celsius që të skuqet.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles