Pite me drithёra

Pёrbёrёsit

300 gr grurё

250 gr sheqer

1 grusht arra tё grimcuara

1 filxhan vaj

arrёmyshk

500 gr kore tё holla pёr pite

Sheqer pluhur

Hapat

Gruri i larё dhe i zier kullohet, kur tё ftohet, shtohet sheqeri, arrat dhe arrёmyshku

Radhiten nga katёr kore dhe pastaj vihet gruri, mbёshtillet si role dhe vendoset nё tepsi tё lyer pёr pjekje

Kёshtu veprohet edhe me koret e tjera, derisa ka material

Piqet nё furrё nё temperaturё 200 gradё celsius pёr rreth 40 minuta derisa tё skuqet

Pitja e prerё pluhuroset me sheqer pluhur

Ju bёftё mirё

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles