Përbërësit

400 gr bizele

1 qepë

1 patate

Ujë të pulës

Vaj vegjetal

1 tubë koper

1,5 litër ujë

Kripë

Biber të zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Pataten dhe qepën e preni në copa të vogla, i vendosni në tigan për fërgim rreth 3-4 minuta.

Pastaj ia shtoni bizelet dhe e vazhdoni fërgimin, në një tenxhere e derdhni ujin e pulës, kripën, biberin e zi.

Pasi fillon të vlojë uji i pulës, ia shtoni patatet dhe qepën e fërguar, e përzieni glazurën rreth 5-6 minuta.

Pastaj ia shtoni koperin dhe e shërbeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak