Pite e shpejtë me mish

Përbërësit

  • 1 qepë
  • 4 vezë
  • 300 gr mish i grirë viçi
  • 2 domate
  • Majdanoz
  • Piper i zi
  • Kripë
  • 1 pako petë të gatshme

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepa copëtohet imët dhe skuqet në vaj, tunden 3 vezë dhe 1 e bardhë, përzihen me mishin e grirë dhe skuqen.

Tërhiqet pjata, shtohet domatet e copëtuara dhe shtohet majdanozi, shtoni kripë dhe piper për shije.

Brumi t’hollohet dhe pritet në 3-4 shtresa të holla, shtresa e parë vihet në një pjatë metalike ose enë të mbuluar me letër pjekje, mbi koren vihet një pjesë e mbushjës, pastaj shtresa e dytë e koreve, mbushje dhe shtresa e tretë.

Korja e sipërme mbulohet me të verdhën e vezës dhe piqet për rreth gjysmë ore në furrë të ngrohtë në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles