Përbërësit

 • 500 gr mushkëri
 • 1 qepë
 • 3 copa hudhër
 • 3 speca
 • 2 domate
 • 1 lugë salcë domatesh
 • 1 lugë gjalpë
 • 3 lugë vaj vegjetal
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1 lugë çaji biber i zi
 • 1 lugë qimnon
 • 1 lugë biber i kuq
 • 1 gotë çaji ujë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Vajin vegjetal dhe gjalpin e derdhni në një tigan, i preni në copa të vogla hudhrën, qepën dhe e vendosni në tigan.

Qepën e fërgoni derisa të shkrihet, mushkëritë i preni në copa të vogla pastaj i vendosni në tigan për fërgim.

E mbyllëni tiganin me kapak për fërgim rreth 10 minuta, specat dhe domatet i preni në copa të vogla.

I shtoni në tigan së bashku me salcën, ujin dhe erëzat, përzierjën e përzieni mirë.

Rreth 20 minuta e lëni për zierje në temperaturë mesatare tiganin me kapak të mbyllur.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak