Pikat kryesore të jetës së natës në Londër

spot_img

Londra është një nga destinacionet më të njohura të jetës së natës në botë. Nëse jeni një turist që viziton këtë kryeqytet, një natë në qytet nuk duhet humbur.

Megjithatë, lundrimi në rrugën tuaj përreth mund të jetë sfidues. Ju nuk dëshironi të kaloni të gjithë mbrëmjen në të njëjtin bar apo pub, por gjithashtu nuk dëshironi të humbisni kohë duke udhëtuar nëpër qytet.

Vendi ku shkoni në natën tuaj është vendimtare për suksesin e mbrëmjes. Në mënyrë ideale, ju dëshironi të gjeni një skenë të lulëzuar me shumë vende afër njëri-tjetrit, jo shumë larg hotelit tuaj. Me këtë u tha, ne kemi ofruar një listë të disa prej tyre zonat më të mira në Londër për një natë emocionuese. Nga baret e çuditshme deri te vendet hipster dhe kazinotë, ne kemi mbuluar një gamë të gjerë ambientesh për t’iu përshtatur shijeve të ndryshme.

Camden

Shumë vende në Camden ofrojnë ales të prodhuara në shtëpi në ato që ndoshta përshkruhen më mirë si ambiente të stilit të shkollës së vjetër me një kthesë moderne. Nëse jeni adhurues i atmosferës ‘hipster’, atëherë Camden është padyshim për ju. Camden ka shumë opsione nëse ju pëlqen skena alternative, dhe me siguri do të keni një natë të këndshme.

Kazino Hipodrom Londër

Kazino Hipodromi (Sheshi Leicester)

Ne nuk mund të linim një kazino vetëm në rast se ju pëlqen një flutter ndërsa jeni duke vizituar Londrën. Hipodromi në Londër është kazinoja më e madhe dhe vendi i argëtimit në Mbretërinë e Bashkuar që përfshin tre kate lojërash, një teatër kabare me 80 vende, një shtëpi bifteku, një kuvertë Poker Stars dhe një dhomë lojërash elektronike. Ai madje ofron një opsion në internet, dhe kjo me të drejtë konsiderohet si një Kazinoja më e mirë në internet në MB.

Vendi është krijuar për më shumë se njëqind vjet dhe iu nënshtrua një transformimi prej 40 milionë funtesh për t’u bërë një nga vendet më të nxehta argëtuese në Londrën Qendrore. Jo vetëm që mund të kënaqeni duke luajtur lojëra klasike të kazinosë këtu, por ka argëtim, një restorant të klasit të lartë dhe një bar. Nëse doni të kombinoni disa lojëra të fatit me kuzhinën e mirë dhe kërcimin, Hipodromi është i domosdoshëm.

london Kensington

Kensington në Putney Bridge

Nëse preferoni idenë për të pirë shampanjë dhe kokteje mbi klubet e vrazhda dhe të gatshme, atëherë shkoni në Londrën Perëndimore. I famshëm për ekskluzivitetin Raffles klub nate, zona e Kensingtonit deri në Putney Bridge ka një mori lokalesh elegante për pije dhe darkë për kënaqësinë tuaj. Tequila Mockingbird (Putney Bridge), klubi i Maggie (Chelsea) dhe The White Horse (Parson’s Green) janë të gjitha ambiente luksoze për pije. Do t’ju duhet të merrni një taksi për t’i vizituar të gjitha, por nëse mund të përballoni çmimet e këtyre vendeve, kjo nuk do të jetë një problem për ju.

Londër soho 725863

Soho

Soho është qendra e gjithë jetës së natës në Londër. Është direkt në qendër të qytetit dhe është një vend i njohur feste që ofron disa nga netët më të çmendura jashtë në qytet. Ka vende të shkëlqyera disko si Freedom Bar, Club 49 dhe Barrio Bar, në vende më të çuditshme si Ain’t Nothin’ But dhe Garlic & Shots. Çmimet janë goxha të larta, por ju garantohet një natë fantastike.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles