Petulla me karbonat

spot_img

Përbërësit

  • 1 vezë
  • 3 lugë jogurt
  • 1 lugë çaji kripë
  • 1 lugë çaji karbonat
  • 2 gota miell
  • Për ta fërguar
  • 3 gota vaj vegjetal

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Jogurtin, vezën, kripën dhe karbonatin e përzieni në një enë.

Dalë nga dalë ia shtoni miellin, e përzieni mirë brumin dhe e përzieni derisa te përfitoni një brumë të butë.

Brumin e përfituar e shtrini në tryezë dhe e hapni, një gotë e vendosni në brum dhe formoni petulla.

Petullat i vendosni në një tenxhere me pak vaj dhe petullat i fërgoni në të dy anët.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles