Pesë pijet unike për një stomak të rrafshët

Nëse nuk jeni të kënaqur me perimetrin e belit, mos e humbni shpresën, sepse zgjidhja është e fshehur në pije freskuese dhe të shijshme.

Shikoni se cilat pije mund t’ju ndihmoj të jeni krenar me linjën tuaj, veçanërisht në barkun tuaj të sheshtë:

Ujë me shije – Hidratimi është shumë i rëndësishme kur ju doni të humbni peshë. Nëse pini shumë ujë, ju ndihmoni trupin tuaj të mbajë nivele optimale të lëngjeve, por gjithashtu parandaloni goditjet. Kështu mbahen ndjenjat e ngopjes. Nëse nuk dëshironi të pini ujë të zakonshëm, shtoni disa pika limoni për një shije më të mirë.

Shalqiri është një zgjedhje e shkëlqyer. Ai gjithashtu përmban një aminoacid, i cili redukton yndyrën në trup dhe stimulon rritjen e muskujve. Sigurisht tani nuk është sezoni i shalqirit, por kini parasysh këtë këshillë për verën e ardhshme.

Çaji i ftohtë menta. Kjo pije është mënyrë e shkëlqyeshme për t’u freskuar, por edhe të hiqni qafesh yndyrat nga stomaku. Çaji i mentës i ndihmon organizmit që të largojë yndyrat e tepërta, por gjithashtu përshpejton tretjen e ushqimeve yndyrore.

Pija nga ananasi ndihmon organizmin për të larguar kilet e tepërta, sidomos të atyre në stomak. Ananasi përmban enzimën bromelain, e cila ndihmon tretjen.

Çaji i gjelbër parandalon kancerin dhe sëmundje e zemrës. Ai përmban antioksidues, të cilët ndikojnë në reduktimin e yndyrave nga stomaku. Nëse para aktiviteteve fizike pini çaj të gjelbër, ju mund të humbisni më shumë kalori gjatë ushtrimeve.

(Visited 242 times, 1 visits today)

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,683FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles