Çaj nga ginsengu

Çaj nga ginsengu

Çaj nga ginsengu

Përfitimet shëndetësore :

caj ginsengu

1) Ndihma në diabet tip 2 : Studime mbi Amerikan xhensen kanë gjetur se xhensen mund të përmirësojë kontrollin e sheqerit në gjak , duke krijuar sheqer – uljen efekte në agjërim dhe pas vakt nivelet e sheqerit në gjak. Efekti është vërejtur edhe në nivelet mesatare të sheqerit në gjak gjatë një periudhe tre -mujore .

2) Për kontrollin e peshës : Një ekstrakt nga kokrra të kuqe xhensen besohet të jetë efikase kundër obezitetit dhe të dobishme me kontrollin e peshës . Xhensen çaj punon si një oreks suppressant natyrore .

3 ) Stimulues fizik / mendor shëndetit : Xhensen është besohet të jetë një tonik i mirë që qëndrueshmëri përfitime dikujt dhe ndihmon të rritur nivelet e energjisë . Ajo i ndihmon atletët përdorin oksigjenin në mënyrë më efikase , dhe besohet të rregullojë metabolizmin , e cila mund të rrisë nivelet e energjisë . Konsumi i xhensen gjithashtu mund të ndihmojë atletët të ulur kohën e tyre të rimëkëmbjes dhe për të reduktuar stresin . Përveç kësaj , çaj xhensen mund të veprojë si një nxitës për qelizat e trurit dhe për të ndihmuar të përmirësuar përqendrimin dhe aftësinë e të menduarit.

4) Funksioni Mashkull seksual : Konsumimi xhensen çaj mund të ndihmojë burrat pakësuar simptomat e kushteve të seksit të lidhura si disfunksion erektil . Red xhensen Korean ka qenë prej kohësh përdoret për të stimuluar funksionin seksuale mashkullore . Megjithatë , të jetë i sigurt për të diskutuar këtë me mjekun tuaj para se të marrë ; xhensen mund të ndërveprojnë me droga të tjera apo të shkaktojnë reaksione alergjike .

5)Problemet menstruale: Gratë e reja që vuajnë nga dhimbje menstruale dhe ankthi janë të këshilluar që të marrë çaj xhensen amerikan . Besohet gjithashtu për të pakësuar dhimbjen në stomak lidhur me menstruacionet .

(Visited 273 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,679FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles