Per ata qe kane probleme me astmen

spot_img

Per ata qe kane probleme me astmen

Per ata qe kane probleme me astmen

Per ata qe kane probleme me astmen, le te ndjekin keto hapa ne kushtet e shtepise.
– Te konsumojne majdanoz, qofte ne forme te erezes neper gjellera ose si caj
– Te konsumojne pluhur turmeriku
– Te hane cdo dite fruta te thata
– Te konsumojne mjalte vendor
– Te shtojne limonin ne regjimin e tyre ushqimor
– Te konsumojne salmon
– Te konsumojne avokado, brokoli, spinaq, xhinxher, rozmarine, hudhra, fara luledielli, domate, fara te linit dhe qepe. (Ne rast se jane alergjike ndaj ndonjerit prej ketyre ushqimeve, nuk duhet t’i konsumojne)
Ushqimet qe nuk duhen konsumuar nga personat asmatike jane;
buka e bardhe, biskotat, picat,mishin e kuq, ushqimet pikante, qumesht, hamburger, patatina, biftek dhe ne pergjithesi produktet e skuqura.

(Visited 102 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles