Patate të pjekura në furrë

spot_img

Përbërsit:

1.5 kg patate te qeruaara dhe grira ne 4 pjese
3 luge grize (miell misri,gruri ose orizi i perpunuar,ne kete rast perdorim grize misri)
1 luge vegete
1 luge kerri
1 luge piper i zi
Pak vaj ulliri

Udhëzimet:

Patet e qeruar,te grira i qesim ne nje ene te thelle.
Ne ate ene shtojme pak vaj ullirir sa te lagen pjeset e patateve.
Me pas secilin nga pjeset e patateve e kalojme neper perzierjen me erezave dhe grizes dhe secilen pjese e qesim me radhe te tepsi te mbuluar me leter per pjekje.
Pjekim ne 200 grade derisa te marrin ngjyre te kuqrremt

Servojme me kos,sallate mish te pjekur etj..

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles