Palapeta tё shёndetshme pёr fёmijё

Pёrbёrёsit

  • 60 gr miell hikror
  • 60 gr miell thekre
  • 30 gr fjolla tёrshёrё
  • 30 gr fara
  • Gjysmё luge çaji sode bikarboni
  • Gjysmё  luge çaji kripё
  • 200 ml jogurt
  • 2 lugё vaj vegjetal

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Marrim njё enё dhe shtojmё dy llojet e miellit bashkё me fjollat e tёrshёrёs.

Shtojmё farat, kripёn dhe sodёn e bukёs i pёrziejmё mirё, nё fund shtojmё jogurtin dhe vajin vegjetal.

I pёrziejmё mirё dhe brumin e fituar e lёmё anash tё pushojё pёr 30 minua.

Me lugё supe shtojmё masёn nga brumi njё nga njё, palapetat skuqen nga tё dy anёt.

Ju bëftë mirё!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtepiak.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles