Përbërësit

  • 2 vezë
  • 2 copë kërpudha
  • pak kripë
  • pak magdanoz I grire imet
  • 2-3 lugë vaj për fërgim

Hapat

  1. Perziejme vezen me pirun,shtojme kripen sipas shijes,shtojme kerpudhat e grira ne fleteza.magdanozin e grire imet dhe perziejme.
  2. Ne nje tigan ngrohim vajin ne max dhe fergojme sikurse pallaqinkkat(palpetat).
  3. Pasi omleti te fergohet nga njera ane me ndihmen e luges se madhe rrjete e rrotullojme ne anen tjeter me kujdes qe te mos shkaperderdhet.
  4. Servojme te ngrohte me jogutr,ajvar etj.