Përbërësit

  • 500 gr mish pule
  • ¼ gota miell
  • 1 vezë
  • 1 gotë miell misri
  • 1 lugë biber i kuq
  • 1 lëvore limoni
  • Kripë
  • Biber i zi
  • ½ lugë vaj vegjetal
  • 2 lugë majdanoz

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Furrën ndezeni në temperaturë 220 gradë celsius, në një enë tundeni vezën, pastaj ia shtoni miellin, lëvoren e limonit, kripën, biberin e kuq dhe biberin e zi përzieni.

Mishin e pulës e lyeni me miell pastaj me përzierje të vezës dhe së fundmi me miell misër.

Në tepsi e vendosni mishërin e lyer dhe e vëni në furrë për pjekje rreth 10-12 minuta.

Pas pjekjës mishin e shërbeni me copa të limonit.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.